Rosters and Vacancies

Budget, Investment & Technology Commission
Name District Serves Through
John Showalter District 1 Dec. 31, 2020
Jaqueline Godinez District 3 Dec. 31, 2018
John Noteboom District 4 Dec. 31, 2020
Avelino Valencia District 5 Dec. 31, 2020
Ed Lopez At Large Dec. 31, 2018
Mark Lopez At Large Dec. 31, 2018
Susan Thill At Large Dec. 31, 2018
Community Services Board
Name District Serves Through
Tierra Wilson District 1 Dec. 31, 2020
Kandee Beas District 3 Dec. 31, 2018
Lori Farrow District 4 Dec. 31, 2020
Laurie Leonard District 5 Dec. 31, 2020
Donna Acevedo-Nelson At Large Dec. 31, 2018
Arturo Ferreras At Large Dec. 31, 2018
Earl Kelso At Large Dec. 31, 2018


Cultural And Heritage Commission
Name District Serves Through
Mark Daniels District 1 Dec. 31, 2020
Juan Alvarez District 3 Dec. 31, 2018
Julie Brunette District 4 Dec. 31, 2020
Rida Hamida District 5 Dec. 31, 2020
Patricia Adelekan At Large Dec. 31, 2018
Brian Chuchua At Large Dec. 31, 2018
Claire Pettibone At Large Dec. 31, 2018
Housing & Community Development Commission
Name District Serves Through
Susan Anderson District 1 Dec. 31, 2020
Ada Tamayo District 3 Dec. 31, 2018
Norma Kurtz District 4 Dec. 31, 2020
Tim Houchen District 5 Dec. 31, 2020
Ojaala Ahmad At Large Dec. 31, 2018
Chris Emami At Large Dec. 31, 2018
Orlando Perez At Large Dec. 31, 2018
Linda Adair At Large (Tenant) Dec. 31, 2020
John Gatti At Large (Tenant) Dec. 31, 2018
Library Board
Name District Serves Through
Rose Chen At Large June 30, 2018
David Laviguer At Large June 30, 2021
John Leos At Large June 30, 2019
Stan Oftelie At Large June 30, 2021
Claudia Perez-Figueroa At Large June 30, 2018
Park & Recreation Commission
Name District Serves Through
Ryan Balius District 1 Dec. 31, 2020
Nichole Rupp District 3 Dec. 31, 2018
Craig Farrow District 4 Dec. 31, 2020
Lynn Cudd District 5 Dec. 31, 2020
James Cook At Large Dec. 31, 2018
Samantha Navarro At Large Dec. 31, 2018
Alfonso Rodriguez At Large Dec. 31, 2018
Planning Commission
Name District Serves Through
John Armstrong District 1 Dec. 31, 2020
Steve White District 3 Dec. 31, 2018
Michelle Lieberman District 4 Dec. 31, 2020
Kim Keys District 5 Dec. 31, 2020
John Gillespie At Large Dec. 31, 2018
Jess Carbajal At Large Dec. 31, 2018
Bill Dalati At Large Dec. 31, 2018
Public Utilities Board
Name District Serves Through
Julie Showalter District 1 Dec. 31, 2020
Vincent Baroldi District 3 Dec. 31, 2018
A.B. Abdulrahman District 4 Dec. 31, 2020
Ernest Medrano District 5 Dec. 31, 2020
Robert Nelson At Large Dec. 31, 2018
Victoria Ramirez At Large Dec. 31, 2018
John Seymour At Large Dec. 31, 2018
Sister City Commission
Name Appointed by Serves Through
Anthony Al-Jamie Eastman June 30, 2018
Paul Anderson Kring June 30, 2019
Pepe Avila Kring June 30, 2017
Taline Cole Vanderbilt June 30, 2018
Lori Dinwiddie Kring June 30, 2017
Julia Erdkamp Kring June 30, 2019
Jackie Filbek Kring June 30, 2019
Yanni Guo Kring June 30, 2019
Matthew Hicks Kring June 30, 2018
Deborah Juliani Tait June 30, 2017
Mark Lopez Kring June 30, 2017
Jerry O'Keefe Vanderbilt June 30, 2019
Brian O'Neal AUHSD n/a (Ord. 6321)
Anna Piercy AUHSD n/a (Ord. 6321)
Jeanne Tran Eastman June 30, 2017
Workforce Investment Board
Name Serves Through
Todd Ament June 30, 2017
Paula Barton Sept. 1, 2019
Alicia Berhow Jan. 27, 2018
Rob Claudio June 30, 2017
Kevin Curtis Sept. 1, 2019
Diane Donnelly-Toscano June 30, 2017
Kevin Dow June 30, 2017
Sandra Estrada July 20, 2017
Jeff Farano Sr. Feb. 24, 2019
June Kuehn June 30, 2017
Claudia Lara Sept. 1, 2019
Trung Le Nov. 21, 2020
Martin Lopez July 23, 2017
Carolyn Lyding Escalante Jan. 28, 2017
Brenda Nardolillo Nov. 16, 2017
Robert Nelson June 30, 2017
Amy Olson Dec. 9, 2017
Ernie Oviedo July 23, 2017
Joseph Paquette June 30, 2017
Buddy Ray June 30, 2017
 Mary Ellen Smith July 20, 2017
John Woodhead June 30, 2017
Michael Worley June 30, 2017